طرح درس عربی هفتم
منوی کاربری


عضو شوید


نام کاربری
رمز عبور

:: فراموشی رمز عبور؟

عضویت سریع

نام کاربری
رمز عبور
تکرار رمز
ایمیل
کد تصویری
خبرنامه
براي اطلاع از آپيدت شدن وبلاگ در خبرنامه وبلاگ عضو شويد تا جديدترين مطالب به ايميل شما ارسال شود



لینک دوستان
آخرین مطالب
دیگر موارد
آمار وب سایت

آمار مطالب

:: کل مطالب : 87
:: کل نظرات : 2

آمار کاربران

:: افراد آنلاین : 1
:: تعداد اعضا : 1

کاربران آنلاین


آمار بازدید

:: بازدید امروز : 31
:: باردید دیروز : 16
:: بازدید هفته : 50
:: بازدید ماه : 47
:: بازدید سال : 723
:: بازدید کلی : 65394
نویسنده : Aliakbarloo
پنج شنبه 23 بهمن 1393

بسمه   تعالی

ماده درسی عربی پایه اول    موضوع درس: اسم های مثنی در عربی                        زمان:20دقیقه        آموزشگاه

اقدامات قبل از هدف کلی تدریس

آشنا شدن بامعنی کلمه مثنی –آشنا شدن با تعداد افراد در مثنی- آشنا شدن با   علامتهای مثنی مذکر و مونث

هدفهای رفتاری

دانش آموز در پایان درس باید بتواند1-تعداد افراد در مثنی که 2نفر هستند را   بشناسد2- علامتهای ان –ین که به انتهای اسمهای مفرد اضافه می شود را بشناسد-3- اسم   های مثنای مذکر و مونث را تشخیص دهد4- اسم های اشاره هذان –هذین –هاتان – هاتین   را برای کلمات مثنی بکار ببرد.

روش تدریس

پرسش و پاسخ-استفاده از کارتهای تهیه شده برای مثنی- استفاده از گچ و تخته   سیاه –داستان گویی – استفاده از کتاب درسی

مدل چیدن کلاس

گروهی نشستن دانش آموزان

رسانه اموزشی

1- کارت2- تخته سیاه3-تصاویر مختلف4- وسایل گوناگونی که در کلاس وجود دارد و   بچه ها معنی این کلمات را در عربی یاد گرفته اند.

ایجاد ارتباط و انگیزه سازی

برای ایجاد انگیزه در بچه ها از انها سئوال می شود1- مفرد چند نفراست؟2- آیا   همیشه افراد یا اشیاء مفرد هستند؟3-اسمها در فارسی از نظر تعداد به چند دسته   تقسیم می شوند؟

 

ارزشیابی تشخیصی

1- معنی لغتهایی که تا به حال یاد گرفته را بیان می کند2-اگر مثلا شکل یک   کتاب را به او نشان دهیم معنای ان را می داند

اجرای تدریس و فعالیت های معلم و دانش آموز(فرآیند یاددهی – یادگیری و تعامل   تجربیات)

لغتهای جدید درس ابتدا برای بچه ها به همراه معنی آنها آموزش داده می شود و   دانش آموزان معنای کلمات را فارسی به عربی و عربی به فارسی تکرار می کنند.متن   درس توسط معلم رو خوانی شده و سپس با کمک دانش    آموزان درس ترجمه شده و ترجمه صحیح در دفتر ثبت می شود.با استفاده از   کارت های تهیه شده که تصویر دو تایی اشیائ و همچنین اشخاص می باشد مفهوم مثنی به   دانش آموزان یاد داده می شود. سپس کلماتی مثل کتاب و معلمه را بر روی تخته نوشته   و علامتهای مثنی را به اخر آنها افزوده و به بچه ها اسمهای اشاره ای که برای این   اسم ها استفاده می شود را اموزش می هیم..

ارزشیابی تکوینی و پایانی

1-مثنی به چه معناست؟2- علامت مثنی در عربی چیست؟3- اسم های مثنی به چند   دسته تقسیم می شوند؟4- اسم های اشاره برای مثنای مذکر و مثنای مونث چیست؟5- اسم   های اشاره مثنی که غلط به کار رفته را تحیح کند.

فعالیت های خلاقانه دانش آموزان

طرح سوال – نمونه هایی از فعالیت های دانش آموزان در ارتباط با درس گذشته.

تعیین تکلیف عمومی گروهی و انفرادی

عمومی: تمرینات کتاب مربوط به این درس را حل کنند.

گروهی : 1- شکل دو معلم مرد را نقاشی کرده وانها را به عربی نوشته و اسم   اشاره مناسب را در مورد ان به کار ببرند2- شکل دو معلم زن را نقاشی کرده و ان ها   را به همراه اسم اشاره مناسب به کار ببرند.

انفرادی : همه دانش آموزان به سوالات تستی که به آنها داده ایم در منزل پاسخ   دهند.




:: بازدید از این مطلب : 1153
|
امتیاز مطلب : 1
|
تعداد امتیازدهندگان : 1
|
مجموع امتیاز : 1
مطالب مرتبط با این پست
می توانید دیدگاه خود را بنویسید


نام
آدرس ایمیل
وب سایت/بلاگ
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

آپلود عکس دلخواه:








.:: This Template By : Theme-Designer.Com ::.
درباره ما
به وبلاگ من خوش آمدید
منو اصلی
نویسندگان
آرشیو مطالب
مطالب تصادفی
مطالب پربازدید
پیوندهای روزانه
چت باکس

نام :
وب :
پیام :
2+2=:
(Refresh)
تبادل لینک هوشمند

تبادل لینک هوشمند

برای تبادل لینک ابتدا ما را با عنوان www.Aliakbarloo.Lxb.ir و آدرس aliakbarloo.LXB.ir لینک نمایید سپس مشخصات لینک خود را در زیر نوشته . در صورت وجود لینک ما در سایت شما لینکتان به طور خودکار در سایت ما قرار میگیرد.